Soltész Erzsébet dietetikus szakíró tanácsai alapján karácsonykor is megtalálhatja az arany középutat minden cukorbeteg. A felelőtlen dőzsölés nem, de egy kis lazítás engedélyezett!
Bővebben
Mivel emberek vagyunk, imádunk nassolni, akkor is, ha cukorbetegek vagy inzulinrezisztensek vagyunk, ezért most a nassolás lesz a téma. Olvassa el Cseh Tamás véleményét és javaslatait!
Bővebben
Vajon cukorbetegként vagy inzulinrezisztensként sportolhatunk-e? Milyen hatással van a mozgás a vércukorszintre: emeli vagy csökkenti rövid és hosszú távon?
Bővebben
Alapvetően 3 tápanyagcsoport az, amire leginkább figyelnie kell, a fehérje, a zsír és a szénhidrát mennyiségére, arányára és minőségére. Cseh Tamás most a zsírokról fogja megosztani tapasztalatait.
Bővebben
Alapvetően három tápanyagcsoport az, amire leginkább figyelnie kell, a fehérje, a zsír és a szénhidrát mennyiségére, arányára és minőségére. Cukorbetegként mire kell figyelnie a szénhidrátokkal kapcsolatban?
Bővebben
Lángos, palacsinta, hekk? Melyik strandétel fogyasztható, ha cukorbeteg vagy inzulinrezisztens az ember?
Bővebben
A fehérje nemcsak azért fontos, mert a testünk építőkockáit tartalmazza, de a cukorbeteg és inzulinrezisztens étrendben nagyon jó kalóriaforrás. De milyen élelmiszerekben találjuk a legtöbb fehérjét?
Bővebben
Rengeteg olyan „diabetikus” élelmiszert próbálnak rásózni a cukorbetegekre és inzulinrezisztensekre, amik igazából egyáltalán nem tesznek jót nekik. Most megtudhatja, hogy mik a leggyakoribb csapdák!
Bővebben
Cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén lassú felszívódású szénhidrátot tartalmazó köretek fogyasztása javasolt, de mit tegyünk, ha csak krumpli, rizs vagy tészta az, ami éppen elérhető?
Bővebben